W roku szkolnym 2024/2025 zmianie uległy widełki procentowe uzyskiwania stopni z prac klasowych, sprawdzianów i kartkówek.

W roku szkolnym 2024/2025 zmianie uległy widełki procentowe uzyskiwania stopni z prac klasowych, sprawdzianów i kartkówek.
Nasza szkoła weźmie udział w projekcie/konkursie dla szkół oraz przedszkoli „Szkoła zdrowego żywienia”
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 2 września 2024 r. do 15 grudnia 2024 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty Szkoła zdrowego żywienia oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.
Regulamin
Celem jest wskazanie, jak ważną rolę w życiu ucznia pełni prawidłowe odżywianie się.
Szkoły przystępujące do programu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu Szkoła zdrowego żywienia jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 6 spośród 10 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora.
Zadania:
Przeprowadzenie, we wszystkich klasach szkoły, debaty uczniowskiej nt. Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia zakończonej testem sprawdzającym dla uczniów wg układu opracowanego przez szkołę (prace plastyczne, test wiedzy z doboru i kaloryczności produktów). Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu.
Przeprowadzenie sondażu, z dostosowaniem do grup wiekowych pn. Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i zdrowo się odżywiać? Forma sondażu może być dowolnie rozszerzana przez szkołę lub modyfikowana stosownie do wieku uczniów. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem: Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, niedobór masy ciała, anoreksja, bulimia) - jak rozpoznać chorobę i gdzie szukać pomocy? Wskazany udział specjalistów oraz osób walczących z daną chorobą. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
Zorganizowanie spotkania z rodzicami uczniów szkoły na temat wpływu siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję dziecka - temat niedostosowania społecznego dziecka, izolacja w grupie, agresja. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
Zastrzyk witamin każdego dnia. W ramach zajęć klasowych zorganizowanie lekcji, na której uczniowie zrobią kilka potraw. Następnie omówienie każdej z nich pod kątem wartości odżywczych, prawidłowego łączenia składników oraz smaku. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu.
Jestem tym co jem? - rola racjonalne żywienia na co dzień. Pogadanka na temat prawidłowego odżywiania się zwieńczona przygotowaniem gazetki szkolnej. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu.
Edukacja na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, klimatu oraz zdrowej, przyjaznej planecie diety, jest kluczowa dla kształcenia uczniów i uczennic. Podjeliśmy wyzwanie, by z wiedzą o najpilniejszych wyzwaniach dla środowiska naturalnego i ludzi, docierać do społeczności szkolnych.
W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole, klasa IV pod opieką pani od przyrody budowała więź z naturą, uczyła się prawidłowych nawyków żywieniowych zarówno na lekcjach, jak i przez wspieranie zmian w szkolnych stołówkach.
W roku szkolnym 2023/2024 klasa V brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Polak ma essę", którego patronem honorowym był Minister Edukacji i Nauki. Projekt zakończył się 31 maja, w czerwcu została wysłana ankieta ewaluacyjna, a następnie do szkół wysłano certyfikaty uczestnictwa. Koordynatorką projektu w naszej szkole była p.Kamila Sharma.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom !
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację Dnia Rodziny w naszej szkole. Dziękujemy Rodzicom, Dziadkom, dziękujemy Sponsorom- to dzięki Wam uśmiech gościł na twarzach naszych Uczniów.
22 i 23 maja po raz kolejny odbyły się w naszej szkole warsztaty z programu Projektor. Uczestniczyła w nich klasa 7. Uczniowie integrowali się podczas różnych aktywności, poznali definicję aktywności obywatelskiej oraz szukali swoich mocnych stron. Pogłębili wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie, relacji społecznych oraz działań ekologicznych. Zajęcia poprowadził student psychologii UMK w Toruniu.
ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas starszych, zerówki i przedszkola wzięli udział w serii lekcji on- line prowadzonych przez NASK- Polskie Centrum Programu Safer Internet. Tematyka zajęć dotyczyła cyberbezpieczeństwa:
„Z internetem świat jest bliski”, „Cyberprzemoc․ Co mogę zrobić?”, „Cyberprzemoc․ Co mogę zrobić i jak reagować”
Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pt.
„NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”
Kategoria I:
* miejsce - Maja R. - Ob
* miejsce - Antoni L. - Oa
* miejsce - Aleksandra S.- Ob
Wyróżnienia : Mia K. i Jan T.
Kategoria II :
* miejsce - Olga T. - Klasa 2
* miejsce - Maja K.- klasa 3
* miejsce - Agata P. - klasa 3
Kategoria 3:
* miejsce - Roksana U.- klasa 6
* miejsce - Kornel K - klasa 5
* miejsce - Adrian J.- klasa 4
Wyróżnienie : Julia K. - klasa 7
Lena R. - klasa 4
Adam J. - klasa 7
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział, GRATULUJEMY!!!
21 marca - Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem ,,Wiosna z poezją”.
Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy zwycięzcom.
Dzisiaj przekazane zostały słodycze dla dzieci z Domu Dziecka zakupione z pieniędzy pozyskanych dzięki sprzedaży ciast przez wolontariuszy z klasy ósmej. Warto pomagać
Powered by aSc EduPage